Убавина

Празнична фризура во стилот на Шарлиз Терон

Ако се уште не сте одлучиле каква фризура да изберете за новогодишната ноќ, тогаш еве една одлична идеа од црвениот тепих и тоа од жена позната по својот безпрекорен стил – Шарлиз Терон. Фризурата што таа ја избрала за премиерата на филмот „Снежана и ловецот“ е едноставна, класична фризура која идеално одговара на нејзиниот елегантен аутфит.

 

 

Напиши коментар