Здраво тело

Природата е моќен борец против болестите – ова се најмоќните билки

Ова се билките кои треба да ги пиеме, тие се многу поделотворни од хемијата!

Камилица и лимон за слабеење

Во една тегличка ставете една полна лажица цветови од камилица и две кришки лимон. Прелијте ги овие состојки со половина чаша врела вода и веднаш затворете ја тегличката. Обмотајте ја во волнен шал и осатвете ја да преноќи. Веднаш штом ќе станете наутро процедете и испијте ја течноста. Тоа ќе ви помогне да ги стомите масните наслаги.

Смеса за јакнење наорганизмот и постигнување на добра хормонска слика

Смелете 1 чаша суви кајсии, 1 чаша суво грозје, 1 чаша суви смокви, 1 чаша суви сливи без семки и 1 чаша ореви. Додајте сок од 2 лимони и една чаша мед. Убаво измешајте ги состојките и ставете го садот во фрижидер. Наутро пред да појадувате земете една лажица од оваа смеса.

Јапонски печурки против тумор

Велат дека оној кој барем еден месец во годината јаде јапонски печурки, нема никогаш да заболи од тумор. Може да ги купите сушени, па да ги смелете и наутро да јадете по една лажица.

 

Напиши коментар