Мода

Пролетни чанти на Вивиен Вествуд со вселенски дизајн

Вивиен Вествуд, која е позната како кралица на модерната „панк“ мода, ја претстави својата најнова колекција на чанти за престојната сезона пролет/лето 2012 година.

Додека сите дизајнери претставија чанти во пролетен стил, со многу бои и цветови, Вивиен се одлучила за една сосема поинаква тематика.

Двете главни креации се секако чантите со вселенски дизајн, кои се навистина уникатни и изгледаат навистина шик. Останатите дизајни се со поедноставен дизајн, и она што изненадува, во потемни бои, но сепак одлични за бизнис дамите.

 

Напиши коментар