Bridal

Пролетни елегантни венчаници од Александра Риналдо

Александра Риналдо е една од најценетите италијански дизајнерки кога станува збор за свадбената модна индустрија.

Риналдо ја претстави својата најнова колекција на венчаници за престојната сезона пролет/лето 2012 година во Милано. Според модните критичари, оваа колекција е наменета за модерните и елегантни жени кои сакаат да изгледаат отмено на најубавиот ден од нивниот живот.

Венчаниците на Риналдо се навистина романтични, софистицирани и уникатни, а дополнително ги разубавуваат прекрасните и детални додатоци, како тантелата, чипката и кристалите.

 

 

Напиши коментар