ШоуБиз

Reese Witherspoon чека трето дете!

Во последно време многу холивудски ѕвезди објавија дека се бремени, а на таа група идни мајки им се придружи и Оскаровката Reese Witherspoon.

Очигледно љубовта цвета помеѓу актерката и нејзиниот сопруг Jim Toth со оглед на тоа на Reese што ова ќе ѝ биде трето дете по ред. Гласните се раширија откако Reese неодамна се прошета со поголем стомак од вообичаеното, а извор близок на семејството потврдил дека актерката е всушност веќе трет месец бремена.

Засега, таа сеуште не сака да ја сподели веста со јавноста. Од претходиот брак, Reese има две деца, а неодамна изјави дека би сакала да има уште. Нема да не изненади многу кога ќе реши официјално да ја сподели новоста со сите нас.

Напиши коментар