Убавина

Решение за масната кожа

Масната кожа е кошмар на жените кои се соочуваат со овој проблем. Но, има решение и за овој како и за секој проблем.

Заборавете на скапите лосиони, земете само половина литро вода и еден лимон. Иседете го сокот и изрендајте ја кората. Ставете ги во водата и оставете ги во затворено шише да отстојат 24 часа. Секое утро чистете го лицето со овој тоник, масната кожа ќе стане минато.

Ова е комплетно природен производ кој освен тоа што ќе го спречи мастењето на кожата исто така ќе и пружи голема количина на витамин Ц, витамин кој е важен за здравјето на кожата. Без негово присуство кожата забрзано старее.

Напиши коментар