Bridal

Ретро хип венчаници од Макс Шаул

Времето на хипиците е вистинска инспирација на модните дизајнери, па дури и во светот на свадбената мода. Доказ за тоа е најновата пролетна колекција венчаници на дизајнерската Макс Шаул, направена во ретро хипи стил. Погледнете, на фотосесијата може да го видите и легендарното хипи Фолксваген комбенце.

Колекцијата се состои од интересни лелеави венчаници, создадени за безгрижни невести кои се вистински фанови на ерата на хипиците. Венчаниците се изработени претежно од свила, а се украсени со  детали направени од бисерчиња и монистри. Погледнете како изгледа оваа колекција:

Напиши коментар