ШоуБиз

Rihanna слави со баба и дедо :)

Пејачката од Барбадос Rihanna одлучила со своите обожаватели на Твитер да сподели малку поинтимни фотографии од својот секојдневен живот.

Се работи за семејни фотографии со кои на сите свои следбеници им покажала колку модерни баба и дедо има. На сликите се гледа дека пејачката гордо позира со своите баба и дедо, а со уште поголема радост ги споделила со обожавателите.

Откачената баба на сликите се вика Clara Dolly Brathwaite, а таа вчера заедно со својата внука си го прославувала роденденот.

Напиши коментар