← НАЗАД НА БОЗА

Романтични летни фризури и плетенки

Романтични летни фризури и плетенки
6641 Читања

Има ли нешто подобро од уредно средена коса што истовремено ќе изгледа одлично и впечатливо? Вистинската фризура за овие августовски горештини е се разбира плетенката . Совршено прилегаат во било кој дел од денот и во било каква пригода. На работа, петок навечер, на плажа, дома…сеедно. Плетенките се феноменален избор и видете какви се ги има:

Што ќе кажете за оваа оргинална идеја?

Идеални фризури за вечера со саканиот!

 

За оние што немаат доволно време, а сакаат да бидат секогаш средени:

Ова дефинитивно мора да се проба!

Ме одушеви ова ремек дело:

Брзо и едноставно:

 

Уредна коса во текот на целиот ден…

Раскошни кадрици само за неколку минути:

За елегантните дами…

Уште една креативна фризура, одлично!

 

Уште утре ќе ја пробам!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk