Мода

Романтичните карнери се ин оваа сезона

Карнерите се женсвени, елегантни и романтични. Без разлика каде се појавуваат, го менуваат стајлингот, во трендовска и мека нота. Таа женственост, недостасува на денешницата кога во се e нагласена сексуалноста. Жените секогаш сакаат да покажат повеќе и носат дречави и агресивни бои.

Но, дизајнерите сакаат промена кон класичното и традиционалното. За таа цел, најдобра улога завземаат карнерите, во комбинација со тренди и пастелни бои кои ве прават прекрасно женствени…

Карнерите одговараат на здолништа, панталони, кошули,  костими за капење, торби, чевли, фустани, буквално на се. А облеката ја прават секси и заводлива.

Како да ги носите карнерите:

Карнерите го привлекуваат вниманието, одлични се за создавање на ефект на илузија.А така и можете да ги сокриете проблематичните подрачја.

Додаваат волумен, доколку имате мали гради, или тесни колкови.

Со карнерите се нагласува еден дел. Кога ги носите внимавајте да ги нема премногу и да не претерате.

Комбинирајте ги со останатите пролетни трендови: пастелни бои, провидност (користете ги за покривање на недостатоците).

Немојте да се држите до едноставен изглед со карнерите. Експериментирајте и облечете облека која ќе ве издвои и ќе ве истакне.

Напиши коментар