Bridal

Романтика и елеганција во колекцијата на Jasmine Bridal

Модната куќа Jasmin Bridal ја претстави својата најнова пролетна колекција, која е наменета за невести со елегантен и префинет вкус.

Она што е карактеристично за оваа колекција е фактот дека сите венчаници имаат по некој сребрен детал, кој дополнително ја нагласува нивната раскошна, но елегантна убавина.

Венчаниците од најновата колекција претежно со тесни корсети и широки лелеави здолништа, или пак тесни фустани изработени од прекрасна нежна чипка. Станува збор за колекција која има што да понуди за сечиј вкус. Погледнете:

Напиши коментар