ШоуБиз

Се исплати Ким да ти е девојка

Дарежливата Ким го одврза кесето и на својот дечко, раперот Кание Вест реши за роденден да му купи Ламборџини LP700-4. За роденденскиот подарок таа одвоила 750.000 долари.

Кание својот роденден го прославил во друштво на својата девојка Ким во Лос Анџелес.

Тие се во врска само неколу месеци, а веќе се неразделни и си подаруваат скапи подароци. Се очекува наскоро Кание да се појави во реалното шоу на стралетата Ким Кардашиан.

Напиши коментар