ШоуБиз

Секоја чест на храброста! :)

И додека повеќето од нас седиме во топлите домови и не излегуваме од дома поради обилните врнежи од снег, како и поради екстремно ниските температури, за оваа русокоса тоа не е никаква пречка. Таа излегла да се прошета по кратко фустанче со длабоко деколте газејќи по снегот со летните чевли со високи потпетици.

Се работи за ѕвездата од реланото шоу „The only way is Essex“ Мариа Фовлер, која за едно ноќно излегување облекла летно фустанче на прерамки. Самата се фотографирала како гази по снегот, а сликата веднаш ја ставила на Твитер. Интересно е што таа не носи ни капут, ниту пак било какви хулахопки… Секоја чест на издржливоста!

Напиши коментар