ШоуБиз

Шакира на филм?!

На Шакира ѝ била понудена улога во боливудски филм.

Колумбиската поп пејачка добила понуда да заигра во болувудскиот филм „Desire“ во режија на Енамул Карим Нирјар. Дел од филмот би требало да се снима во Шкотска, а Шакира треба да ја игра главната улога, како и да ја испее насловната нумера за саундтракот на филмот, пишува во филмското списание „Daily Record“.

Понезначителна улога во боливудски филм претходно имаше и Кајли Миног.

Сеуште не се знае дали Шакира ќе ја прифати улогата и по која цена.

Напиши коментар