Здраво тело

Шипинка природен лек против дебелината и високиот крвен притисок

Доколку сакате за кратко време да ги отстраните маснотиите и да го исчистите вашиот организам од штетните материи, сокот од шипинки е идеален за вас. Бројот на дебели лица секојдневно расте, а доколку мака мачите да ги отстраните вишокот килограми обидете се повеќе да консумирате сок од шипнки.

Дека овој напиток се бори со вишокот килограми покажало и едно истражување на шкотските наулчници. Но, покрај тоа што помага да се намалат килограмите, помага и за намалување на високиот крвен притисок и го намалува ризикот од кардиоваскуларните болести.

„Нема никакво сомневање дека чајот од шипникиги остранува масните наслаги“, изјавил раководителот на истражувањето др. Емад Алдујаили.

Но, овој  напиток има и други лековите својства, бидејќи го намалува ризикот од многу болести.

Напиши коментар