Мојата кујна

Шпагети “Scarpara”

Од италијанските шпагети никогаш доста !!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

2 главици кромид

1 парче целер

1 китка магдонос

25 грама сушен домат

2 домати

2 помали чешнина лук

Прстофат босилек

1 лажица сос од домат

50 милилитри бело вино

400 грама шпагети

Сол и бибер по вкус

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Кромидот, лукот и целерот ситено исечкајте ги и пропржете ги на маслиново масло ( околу 5 минути ). Додадете го сечканиот магдонос, босилек и ситно сечканиот сув домат ( пред тоа ставете го во вода да отстои околу 3 часа), посолете, по желба додадете нешто луто. и пржете уште 10 минути.

Додадете ги ситно сечканите домати и лажичката доматен сос. Динстајте уште 5 минути. Потоа налиј те го белото вино и оставете се да се крчка уште 5 минути.

Шпагетите сварете ги на вообичаениот начин (al dente). Процедете ги и помешајте ги со сосот.

Уживајте !!!

Напиши коментар