ШоуБиз

Што му подари Will Smith на Roger Federer?

Врамено одело од филмот “Луѓе во црно“. А, само Бог знае зошто!

Roger Federer ја освои 20-тата по ред „Masters“ титула на отвореното тениско првенство во Мадрид, а помеѓу присутните во публиката бил и актерот Will Smith, кој моментално низ Европа го промовора третото продолжение од филмот „Луѓе во црно“.

Federer во финалето го победи Tomas Berdih со 3:6, 7:5, 7:5 и од понеделник повторно ќе се најде на второто место на ATP листата. За оваа победа, тенисерот добил малку невообичаен подарок од Smith.

Актерот му го подарил врамено оделото кое го носи во филмот кој моментално е актуелен низ светските кина. Погледнете:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqU0Qs5YkyI

Напиши коментар