← НАЗАД НА БОЗА

Силни бои на очите

Силни бои на очите
1688 Читања

Како и секое лето, така и ова јаките бои се во тренд. Од излозите на продавниците блескаат јаките бои на облека, чевли, чанти, накит…

Истото тоа важи и за шминката. Ова лето ви е дозволено малку повеќе да се поиграте со сенките за очи кои е нормално да бидат во интензивни бои. Ги имате на располагање сините, виолетовите, зелените, жолтите, портокаловите тонови, на вас останува само да пробувате 🙂

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk