Мојата кујна

Сирење во фолија

Одлично оди во комбинација со добро вино.

Потребни состојки:

–      маслиново масло

–      фета сирење

–      оригано

–      црвен пипер

–      кромид

Подготовка:

Земете едно парче фолија и посипете го со малку маслиново масло. Наредете ги круговите кромид. Одозгора ставете парче сирење и посолете го со оригано и црвен пипер. Потоа повторно ставете кромид и замотајте. Печете на тефлонско тавче од едната па од другата страна.

Напиши коментар