Мојата кујна

Сладолед од зелен чај

Овој вид на сладолед ретко кој го вкусил. Но штом ќе го вкусите нема да го замените со ниеден друг… долго време!!!

Одлична комбинација на вкусови !!!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 пакување сладолед од ванила

200 милилитри млеко

2-3 лажици шеќер

1/2 лажичка сок од лимон

10 грама ситно мелен зелен чај

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сите состојки убаво изматете ги и смесата ставете ја во замрзнувач.

Уживајте во вкусот кој плени !!!

Напиши коментар