Мојата кујна

Сладолед торта

За вистинско попладневно задоволство!!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

За кора

9 белки

350 грама шеќер во прав

1 лажичка алкохолен оцет

2 лажички брашно

За фил:

9 жолчки

21 лажица шеќер

460 милилитри вода

1 пакување пудинг од ванила

1 пакување пудинг од чоколадо

100 грама чоколадо за готвење

500 грама путер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Кора:

Белките изматете ги заедно со шеќерот, оцетот и брашното. Смесата сипете ја во подмачкан плех за печење и печете 15 минути на 150 степени Целзиусови.

Изматете ги 9 жолчки со 9 лажици шеќер и смесата варете ја на пареа додека не добиете густа смеса. Во 230 милилитри вода и 6 лажици шеќер сварете го пудингот од ванила. Истото сторете го пудингот од чоколадо но во истиот додадете го чоколадото.

Во сад настрана изматете го путерот и во него додадете ја смесата од сварените жолчки. Таа смеса поделете ја на 2 еднакви дела и распоредете ги подготвените пудинзи пропорционално.

Тортата филувајте ја вака: кора, фил од ванила, фил од чоколадо.

Тортата ставете ја во замрзнувач 3 часа пред да ја сервирајте.

Уживајте во вкусот!!!

Напиши коментар