Мода

Слатки џемперчиња – потреба и за пролетните денови

Џемперчињата не остануваат затворени во ормарите и покрај затоплувањето !!!

Сепак, Пролетта е годишно време во кое температурите варираат, а слатко џемперче би било извонредно парче гардероба кое ќе придонесе и за шик изглед, а ќе биде и чувар на Вашето здравје.

Можете да го комбинирате со Вашите омилени блузички, можете да го носите и со здолништа и со фармерки, а брилијантна и жешка е и комбинацијата со кратки панталони…

Кога веќе добивате „ зелено светло “ за слатко пролетно џемперче, Ви предлагаме и неколку идеи на џемперчето од Вашата фантазија…

Напиши коментар