Мојата кујна

Солени тортички со три вида сирење

Потребни состојки:

250 гр. лиснато тесто

1 лажица путер

1 праз

1 морков

1 лажица маслиново масло

50 гр. сланина

2 лажици павлака

1 јајце

125 гр. моцарела

50 гр. крем сирење

50 гр. рендан пармезан

½ лажица ситно сецкан босилек

½ лажица оригано

Сол и црн пипер

Припрема:

Исецкајте ја сланината на коцки, празот на кругови и изрендајте го морковот. На масло испржете ја сланината, па додадете го празот и морковот и динстајте неколку минути, па тргнете го тавчето од оган.

Во чинија разматете го јајцето, додадете ја павлаката, пармезанот, крем сирењето и моцарелата, па додадете ги и зачините. Додадете ја смесата од тавчето и промешајте.

Од тестото расукајте кора, исечете кругови поголеми од калапите. Калапите премачкајте ги со маргарин, обложете ги со тестото и наполнете ги со филот. Печете на температура од 200 степени околу 40тина минути, односно се додека тестото не добие златно румена боја. Добар апетит!

Напиши коментар