Убавина

Совети за убавина од разни делови на светот

Австралиска нега на коса – Од Австралија ни доаѓа специјален лек против првут. Пробајте да додадете еукалиптус во Вашиот шампон.

Шпански лек за подочници – Дамите во Шпанија за тој проблем на очните капаци ставаат тенки парченца компир. Ако се одлучите за ова, задржете ги 10 мин. Компирот ја осветлува кожата и прави темните кругови да избледат.

Јапонска нега на кожата – Јапонските жени се познати по негуваната кожа. Тие користат масло од камелија против брчки, за јакнење на ноктите, дури и за смирување изгоретини.

Бразилски лек за целулит – Тие лекот го наоѓаат во песокот, а со тоа ја стимулираат и циркулацијата на крвта.

Напиши коментар