Убавина

Совршено лице без траги од времето!

Денес ќе ви ги претставиме најновите и најдобрите методи за третирање на кожата, тонизирање и подмладување. Ќе почнеме со системот  E-MATRIX, процедура што многу брзо станува хит помеѓу холивудските актерки ширум светот. Се вели дека ова е најпрестижна метода на неоперативно подмладување во светот, најдоброто решение за брчки, затегнување на кожата на лицето и вратот, лузни, акни  и др. До сега се форсираше ласерската енергија како најефикасна, но ова е веќе нова димензија во светот на дерматологијата – прва технологија во светот што не е базирана на ласерска енергија туку на биполарна радио фреквенција. За разлика од ласерската, радио-фреквентната енергија достигнува директно во длабоките слоеви на кожата. Со длабинско третирање на ткивото се стимулира производството на колаген и како последица се создаваат нови здрави клетки. Сите траги од времето се бришат, кожата се измазнува и станува многу поеластична.

За сите оние што сакаат да ја сочуваат својата младост многу подолго, наскоро ќе имаат шанса да ја реализираат својата желба со помош на Hill Clinic од Бугарија, кои наскоро ќе гостуваат во Скопје организирајќи „Викенд на убавина“ . Тимот е составен од врвни дерматолози и експерти во оваа област , кои се обучени во најдобрите клиники во светот и наш совет е да не ја пропуштате оваа можност да се запознаете со најсовршената технологија во областа на естетско-козметичката дерматологијата.  Освен системот  E-MATRIX  тие ви нудат професионално оформување на усни, корекција на брчки и многу други естетски третмани со помош на најдобрите дермални филери и квалитетен ботокс.

Процедурите се апсолутно безбедни, кратки и безболни!

Девојки, направете го вистинскиот избор и вложете во својата убавина! Ние сме навистина многу пријатно изненадени од нивната стручност и постигнатите резултати, па затоа нашиот тим ви го препорачува ова!

За повеќе информација  обратете се на нивната веб страна:

http://www.hillclinic.com/

Напиши коментар