ШоуБиз

Српската старлета Станија на филм со Николас Кејџ?

Од стралета до филмска ѕвезда – така одат работите денес. Српската стралета откако најави дека отвара школо за старлети и тргна бизнисот. Таа според изјавите на своите блиски пријатели добила понуда од режисерот Доминик Сен, да се појави во второто продолжение на филмот „Сезона на вештерки„, каде улога има и Николас Кејџ.

Таа добила покана да се појави на кастингот во Лос Анџелес, а дали ќе ја добие улогата тоа сеуште не е познато. Исто така не се знае ни за каква улога станува збор.

Сепак ова претставува влез на големата врата за Станија. Доколку таа ја добие улогата, ќе ја има среќата да глуми и соработува со едно гоелмо актерско име како што е холивудскиот актер Николас Кејџ.

Напиши коментар