Sweet Home

Станот на Alicia Keys – потврда за стил во повеќе димензии !!!

Еден од најмоќните женски вокали на планетава, Alicia Keys и нејзиниот сопруг Sviz Bitz пред две години купија неверојатно дизајниран пентхаус во Њујорк, кој деновиве е на продажба.

Можеби причината лежи во тоа што младиот пар кој има 17- годишен син,  планира да го прошири семејството, иако и овој стан им овозможува голема удобност и доволен простор.

Станот има пет спални соби, четири тоалети, огромна кујна, пространа отворена тераса, а централното место во дневната соба го зазема огромен и преубав клавир на кој музичкиот пар поминува поголем дел од секојдневието, компонирајќи…

Овој стан бил некогашен дом и на музичката светската ѕвезда Lenny Kravitz.

Како и да е, овој стан докажува дека стилот постои… и тоа во повеќе димензии !!!

 

Напиши коментар