Мода

Студеното време е на прагот – дочекајте го со стил!

Што ќе се носи сезона есен – зима 2012:

– Крзното останува повторно топ тенденција, особено крзнените елеци,

– Плетени гломазни џемпери што ќе се носат во комбинација со тесни панталони или хеланки,

-Кожени јакни,

-Дебели, волнени палта,

– Мантил,

-Сако,

-Масивни плетени шалови и шапки,

– Равни чизми до глуждот, но и оние до над колена во комбинација со плетени чорапи,

– Големи чанти,

Погледнете во галеријата што следува неколку свежи идеи за новиот есенско -зимски стил:

 

 

the coat

leather jacket worn over a coat

LE CATCH is my new favorite style blog. With shopping links. (I'm in trouble)

fur

plum

leather and fur

biker chic

camel coat & pearls

Paris Fashion Week 2012

fur and black tights

Olivia Palermo: tiers

leather pants

love a yellow jacket during the cold days

animal print harem pants

pretty hair and makup, and just all of this.

Lauren Remington Platt_2012_0055

CHRISTINE CENTENERA | Citizen Couture

Love the dark jeans and boots

Peony Lim. Fall Inspo :)

Olivia

Kate Lanphear_2012_0124

Miroslava Duma_2010_0060

Catherine Baba_2010_0134

Peony Lim_2012_0127

Maria Duena Jacobs

Kirstan

all black

red and black

it is oversized and it involves a knitted scurf.. i love it

Miroslava Duma

Miroslava Duma

Great military jacket

Mary Kate

beautiful coat

perfection

wear your cardigan the other way around

airport outfit

 

Напиши коментар