← НАЗАД НА БОЗА

„Сулејман” предизвика тешка сообраќајка во Тексас

„Сулејман” предизвика тешка сообраќајка во Тексас
978 Читања

Познатиот турски актер Халит Ергенч веќе неколку дена престојува заедно со своето семејство во Тексас. Додека тој патувал сам во автомобилот нагло закочил, на исклучувањето од автопатот, по што предизвикал верижна сообраќајка во која се судриле осум автомобили.

Сега за сега не се познати причините за неговото наглос сопирање. Веднаш по сообраќајката тој бил пренесен во болница, но за среќа поминал без тешки повреди.

Освен голема парична казна се претпоставува дека Сулејман нема да заработи и затворска казна.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk