ШоуБиз

Сури од есен на училиште! И тоа не било какво, тука учеше и Лејди Гага

Сури Круз, шестгодишното девојче кое се најде во центраот на збиднувањата поради големиот и тежок развод на нејзините родители Том Круз и Кејти Холмс од есен ќе оди на училиште.

Ова е голема промена за неа, бидејќи до сега таа се школуваше во својот дом со приватни учители.

Од септември Сури ќе оди во училиштето во Менхетен. Ова училиште е всушност Академија за католичките жени, што Кејти мисли дека ќе биде многу подобро отколку да се приклучи на Скиентологијата.

Во ова училиште освен Гага имаат учени и Париз и Ники Хилтон, Керолајн Кенеди и многу други познати личности.

А според прогнозите на медиумите, се смета дека Том до 18-от роденден на Сури најверојатно ќе мора да плаќа алиментација и тоа во вредност од 10.000.000 долари.

Напиши коментар