Bridal

Свадба во рокенрол стил

Кој вели дека секоја свадба мора да биде традиционална и да следи одредени правила?

Доколку сакате вашата свадба да биде уникатна и оригинална, а сте фан на рокенрол музиката, ви ја претставуваме фотосесијата на познатото студио за организирање свадби Џеси Хак Дизајн, која ќе ви послужи како инспирација.

Она што особено ни се допадна е стајлингот на невестата, со кратка но секси венчаница и навистина интересен избор на чевли и накит. Младоженецот е исто така во кежуал варијанта, а самиот амбиент, иако е во рокенрол стил, е навистина впечатлив, интересен, па дури и елегантен.

Напиши коментар