ШоуБиз

Таа е најубавиот “ангел”?

Во јатото на ангели на Викториа Сикрет се придружи уште еден ангел. Станува збор за австралискиот топ модел Shanina Shaik.

Таа веќе успеа да го снима и првиот едиторијал за најголемиот бренд за секси долна облека за жените. Со ова таа стана сериозна конкуренција на Адриана Лима, Жизел Бундхен, Алесандра Амбросио…

Моделите помеѓу себе искоментирале дека таа е веќе една од миленичките.

http://www.youtube.com/watch?v=T9M4ZNEZUcc&feature=player_embedded

Напиши коментар