Мојата кујна

Тарт со шумско овошје

Потребни состојки за тестото:

–      400 гр брашно

–      200 гр маргарин

–      1 кесичка ванилин шеќер

–      сол

–      1 дл ладна вода

За филот:

–      400 мл млеко

–      1 пудинг од ванила

–      4 лажици шеќер

–      125 гр маргарин

–      50 гр шеќер во прав

–      400 гр шумско овошје

Подготовка:

Ставете го брашното во еден сад и додајте ги шеќерот и солта. Убаво промешајте па додајте го ситно исецканиот маргарин. Имешајте убаво. Додавајте ја водата постепено и месете додека не добиете меко тесто кое не се лепи на рацете. Направете топка од тестото и ставете го во фрижидер да отстои барем половина час. Растегнете го тестото во облик на круг, малку поголем од плехот. Плехот намачкајте го со маргарин па ставете го тестото и извлечете ги краевите по краевите на плехот. Печете на 200 степени додека не зарумени тестото.

Сварете го пудингот. Изматете го маргаринот со шеќерот во прав и измешајте го со изладениот пудинг. Во блендер измиксирајте го овошјето и измешајте го со филот. Ставете го во фрижидер да се стегне, па премачкајте ја кората. Декорирајте со овошје.

Напиши коментар