Мојата кујна

Тирамису торта

Потребни состојки за кората:

–      3 јајца

–      80 гр брашно

–      20 гр инстант кафе

–      40 гр какао во прав

–      100 гр шеќер

–      половина кесичка сув квасец

Потребни состојки за кремот:

–      една кесичка шлаг крема од ванила

–      0,5 дл слатка павлака

За декорација:

–      250 гр пишкоти

–      2,5 дл јако слатко кафе

–      шарени мрвици

Подготовка:

Пенесто изматете ги јајцата со шеќерот, па постепено додавајте ја мешавината од брашното, квасецот, какаото и инстант кафето. Мешајте полека со дрвена лажица за да не ви спласне смесата. Печете во округол плех кој претходно го намастивте и го посипавте со брашно. Печете околу 30 минути на 180 степени.

За тоа време по упатството изматете ја шлаг кремата, додајте ја слатката павлака и соединете ги смесите. Испечената и изладена кора пресечете ја хоризонтално на два дела. Премачкајте ја едната кора најпрво со кафето па потоа со филот, па ставете ја другата одозгора и таа премачкајте ја. Ставете ги пишкотите околу целата торта исправено и одозгора завршете ја декорацијата со мрвици.

Напиши коментар