man fashion

Том Круз модната икона од Холивуд

Холивудскиот актер Том Круз спаѓа во листата на Топ 10 најдобро облечени мажи. Најверојатно многумина од вас би се сложиле со тоа. Каде и да се појави тој блеска со својот шарм, елеганција и одличен стил. На црвениот тепих и пред камерите го практикува класичниот, елегантен стил, а кога е на дневните прошетки со својата ќерка тој е сосема обичен човек кој го практикува кежуал стилот.

Очилата за сонце се неговиот неизбежен детал. Секогаш ги има на себе и одлично ги носи. Има признаено дека ги има во огромен број, и ретко се случува да се повтори со едни исти очила. Like за стилот на Том

2 Коментари

Напиши коментар