man fashion

Топ 10 најдобри изданија на модната недела во Њујорк

Модната недела во Њујорк е веќе во полн ек. Најдобрите дизајнерски имиња ги претставија своите најнови колекции. Машката популација доби голем избор на нови парчиња облека.

Не заборавајте на колоритноста, тоа е главниот совет од модните дизајнери. Но, не треба ни да претерувате. Веселите и светли бои оставете ги за на пролет. До крајот на зимата носете црвена, сина, кафена, зелена боја но во темни нијанси.

За ултра модерен изглед не ги заборавајте модните додатоци. Тука се ремените, чантите, како и зимските додатоци од шал, ракавици и капи кои можат дополнително да го подобрат вашиот изглед.

Напиши коментар