Мојата кујна

Торта од бело и црно чоколадо

Потребни состојки за кората:

–      250 гр путер

–      140 гр шеќер во прав

–      140 гр чоколада за готвење

–      5 жолчки

–      5 белки

–      140 гр брашно

Потребни состојки за филот:

–      7 јајца

–      7 лажици брашно

–      125 гр путер

–      100 гр бела чоколада

За глазурата:

–      140 гр шеќер во прав

–      ¼ литар топла вода

–      180 гр чоколада за готвење

Подготовка:

Изматете го путерот пенесто. Потоа додајте шеќер во прав и продолжете да матите. Растопете ја чоколадата и ставете ја во путерот. Потоа почнете да ги додавате едно по едно жолчките и продолжете со мешање. Од белките направете цврст снег, па додајте го во изматената смеса со путерот и на крајот додајте го брашното. Сипете ја смесата во тава и печете околу еден час во загреана рерна.

На пареа изматете ги жолчките со шеќерот. Додајте ја чоколадата. Во изладениот фил ставете ги изматените белки и изматениот путер.

Тестото пресечете го на половина, така што долната кора ќе биде потенка.

Глазурата припремете ја така што шеќерот во прав ќе го прелиете со ¼ литро топла вода за да се растопи шеќерот. Додајте ја чоколадата и мешајте на оган додека не се растопи и не добиете доволни густа смеса која ќе ја користите како прелив. Филувајте ги корите, па одозгора прелијте ја тортата со глазурата.

Напиши коментар