Мојата кујна

Тоскански лазањи

Здивот на Италија на вашата трпеза, уживање во мирисот на волшебната италијанска кујна … На многу едноставен начин!!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 пакување кори за лазањи

Пола килограм пилешки стек

500 милилитри неутрална хопла

4 моркови

200 грама кашкавал

Зачин

Бибер

Сол

Масло за јадење

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Пилешкиот стек исечкајте го на коцки, морковот изрендајте го, измешајте ги, посолете, ставете бибер и зачини.

Зачинетите коцки пилешко пржете ги на загреано масло 5 минути. По 5 минути прелијте ги со павлаката и почекајте 5 минути состојките да се поварат.

Во правоаголен плех за печење наредете ги корите за лазањи, нанесете фил и така со ред додека не ги потрошите корите. ( Доколку ви се видат суви можете да додадете уште малку хопла или млака вода).

Преку последниот слој на кори изрендајте го кашкавалот покријте со алуминиумска фолија за печење и печете половина час на 220 степени Целзиусови.

По 30 минути извадете ја фолијата и оставете лазањите да се потпечат уште 5 до 10 минути.

Уживајте!!!

Напиши коментар