Мода

Тропски сексапил

Коктелот од тропски принтови, силни бои и мазни и лесни материјали на креаторот Масимилијано Џорнети е идеален за појавување на црвениот тепих.  За гламурозен, секси и елегантен изглед со новите креации на модната куќа “Ferragamo”, доволно е да изберете сандали со високи, тенки потпетици.

Инспириран од фантазиите и тропските мотиви, но размислувајќи за црвениот тепих, креаторот храбро ги избра тропските тонови и истакна дека боите за следната летна сезона се сите нијанси на виолетова, тиркизна и црвена.

Напиши коментар