Мода

Урбана и женствена колекција на Isabel Marant

Веќе се работеше на избор на колкекција за зима 2012 , од Францускиот дизајнер Isabel Marant , кој понуди опуштен Американски – стил. Се планира и да се отвори студио за оваа линија на LA Store  во авенијата Melrose, чие отварање е во Септември.

Оваа колекција се карактеризира со дискретни, женствени дизајни, пригушени дефинирани тонови, кои не бликаат воопшто во шаренило, туку доминираат помирните тонови.

Погледнете ја денешнава галерија, која ви ја подготвивме. Сигурни сме дека нема да ве остави рамнодушни…

Напиши коментар