Мојата кујна

Уживајте во богатиот вкус на „Ајс фрапе“

Потребни продукти:

¼ чаша инстант кафе

½ чаша чоколаден сируп

¼ чаша шеќер

1 ½ чаша врела вода

500 гр сладолед од ванила

Во голем сад исипете ги првите четири продукти и оставете да се изладат околу 8 часа. Во сад за пунч исипете ја изладената смеса и додадете го чоколадниот сируп, павлаката и сладоледот од ванила. Измешајте добро. Се сервира во чаши и се гарнира со по една топка сладолед.

Напиши коментар