ШоуБиз

Вака изгледаше Џоли пред да биде позната

Таа дефинитивно една од најубавите жени во светот! Но, пред да порасне таа била малечко буцкасто девојче со големи образи и неверојатно убави очи.

Во следните фази од својот развој таа изгубила многу од тежината, а сексипилот неверојатно растел.

Својата кариера таа не ја започнала како актерка туку како модел, а нејзино прво јавно појавување било во спотот на Rolling Stones.

Денес таа е врвна актерка со оскар и едно режисерско деби зад себе.

1 Коментар

Напиши коментар