Мојата кујна

Вегетаријански клуб сендвич

Содржи се што е потребно за еден убав и здрав појадок…

Гарантирани 500 калории а Вие гарантирано сити 8 часа !!!

Потребни состојки:

3 тост лепчиња

1 краставица

2 парчиња фета сирење

1 варено јајце

сол, кари, бибер

сенф

мајонез

малку павлака

лист марула

2 кругови кромид

2 кругови домат

Начин на подготовка:

Еден клуб сендвич се состои од три лепчиња.

Првото од него се мачка со мајонез. Врз него ставете 1 лист марула, па два кругови домат, неколку кругчиња краставица и едното парче фета сирење. Посолете по Ваш вкус. Потоа ставете ги двата кругови кромид.

Врз нив ставете го второто лепче, кое ќе го намачкате со сенф, а по желба ќе додадете и малку павлака. Врз тоа, ставете едно кругче јајце, кое ќе го попрскајте со бибер и кари зачин. Завршувате со парче фета сирење кое ќе го поклопите со третото парче.

Совет

Намирниците можете да ги искомбинирате по Ваш вкус.

Уживајте!!!

Напиши коментар