Bridal

Венчаници со кралски и раскошен изглед на Џастин Александар

Креаторот на венчаници Џастин Александар, чии дизајни се познати по својот кралски и раскошен изглед, ја претстави својата најнова пролетна колекција за 2012 година.

Колекцијата ја сочинуваат невестински фустани направени да ја истакнат фигурата на невестите и да направат секоја невеста да изгледа како принцеза од бајките. За фустаните од оваа колекција карактеристична е снежно белата боја и прекрасните рачно изработени детали.

 

Напиши коментар