Bridal

Виолетова рустикална свадба

За денес одбравме да ви прикажеме интересна свадба, во виолетов амбиент. Лавандата е бојата на љубовта и на возвишените емоции.

Овој пат виолетовата – лаванда боја, преовладува во сите најважни моменти – од фустаните на девериците и цветовите, се до сатенските ленти. Штрасовиtе и кристалите, се прекрасен елемент кој дава елеганција  и освежува. Прекрасниот рустикален амбиент и виолетовата боја, ја дефинираат оваа бајка која има среќен крај…

Ви предлагаме да ги погледнете овие фотографии и да бидете и вие дел од нашата денешна галерија…Уживајте во бојата на возвишената љубов – виолетовата – лаванда боја…

 

 

 

 

 

 

Напиши коментар