Убавина

Вистинска облека за проблематични колкови

Тука ќе ги најдете советите кои ќе ви олеснат многу при изборот на комбинации со кои ќе ги прикриете проблематичните делови од телото.

Ако имате голем задник

Избегнувајте фармерки и панталони со низок струк. Деталите во пределот на задникот, заборавете ги. Најдобро е да носите фармерки кои се со прави ногавици. Комбинирајте ги со широки блузи и високи потпетици.

Ако колковите ви се широки

Бирајте фустани кои се со изразен струк, а се шират надолу. Или фармерки со висок струк во комбинација со високи потпетици. Внимавајте на фармерките со низок струк, тие можат да ги истакнат колковите.

Ако задникот ви е премногу рамен

За вас се идеални фармерки со низок струк. Во комбинација со високи потпетици и тесни маици ќе ве направат да изгледате како Кејт Мос. Може да носите тесни фустани и здолништа со висок струк.

Напиши коментар