Убавина

Вистинската шминка за новогодишната ноќ

Вашиот новогодишен стајлинг не е комплетен без вистинската празнична шминка.

Откако ќе го изберете својот аутфит, следно што треба да сторите е да одлучите каква фризура одговара на тоа, за да на крај стигнете до изборот на соодветната шминка.

Како што ќе видите во галеријата подолу, каде се избрани професионални мејкап идеи на познатите станува јасно дека изборот паѓа пред се на природен изглед. Црвените усни во комбинација со ајлајнер како и мат усни со темни сенки на очите се подеднакво добар избор.

Еве го изворот на нашата инспирација:

 

Lilly Collins Eyebrows Makeup

Camilla Belle Strong Eyebrows Makeup Look

Cara Delevigne Bold Eyebrow Makeup

Cat Eyes Makeup 2011 Winter Trends

Victoria

 

Victoria

Cheryl Cole Makeup Ideas

Kim Kardashian Inspired Makeup

Jennifer Lopez Eye Makeup 2011

 

 

 

Напиши коментар