Мојата кујна

Витаминска бомба! Коктел кој ќе ве освежи

По овој коктел вашето тело ќе се врати во живот. Ви го нудиме токму денес кога тоа ви е најпотребно

Потребни состојки:

–      половина краставица

–      1 голема јаболка

–      една рака спанаќ

–      половина зрело авокадо

–      1 лажица ленено семе, и семки од сончоглед

–      вода по желба

Ставете ги во блендер сите овие состојки и убаво измешајте ги. Овој коктел содржи голема количина на витамини и минерали, која е многу потребна по бурната ноќ.

Напиши коментар