Мојата кујна

Вкусни залачиња

Декоративни, лесни за подготовка, со неверојатен вкус…

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

За 20 топчиња (25 калории по топче)

250 грама полномасно сирење ( видот на сирењето е по Ваша желба)

1 лажица ситно сечкана мајчина душичка

½ лажица оригано

2 моркови

Магдонос

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Изрендајте ги морковите, а магдоносот исечкајте го што е можно поситно.

Сирењето ставете го сад и изгмечете го со вилушка, додадете го ренданиот морков, ориганото и мајчината душичка. Се добро измешајте и од смесата формирајте топчиња.

Топчињата извалкајте ги во исечканиот магдонос.

Уживајте во вкусот!!!

Напиши коментар