Мојата кујна

Вкусно ирско кафе

Малку виски, малку кафе, малку шеќер…

Ирското кафе е одличен топол пијалок кој ќе ве стопли и опушти. За да го направите нема да ви треба некоја посебна дарба, само потребните состојки.

Потребни состојки:

Топло кафе

Кафен шеќер

Ирско виски

И шлаг

Подготовка:

Ставете 0,7 дл топло кафе, 0,4 дл ирско виски и една лажица кафен шеќер во стаклена чаша. Убаво промешајте. Одозгора ставете шлаг и цимет или какао за декорација.

Уживајте во убавиот вкус:)

Напиши коментар